середа, 25 жовтня 2023 р.

Ти як?

 Якось ми говорили про те, що допомагає нам відволікатися від тривожних думок, і зупинилися на тому, що немає єдиного вірного способу — хтось починає прибирати, хтось танцює, а хтось іде дихати повітрям. Ми відпускаємо важкі думки у русі.

Але що робити, якщо саме зараз немає можливості піти до парку чи на спортмайданчик? Щоб вгамувати внутрішню тривогу, зробимо паузу та пригадаймо ще одну просту вправу з Аптечки самодопомоги😌

вівторок, 17 жовтня 2023 р.

СТАРТ групи №3

  ВФ «Крок за кроком» за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) реалізовує проєкт «Підтримка педагогів закладів дошкільної освіти та супровід дітей у надзвичайній ситуації», який сприяє широкому інформуванню педагогічних працівників закладів дошкільної освіти з питань, необхідних для створення, підтримки та розвитку здорового, безпечного, розвивального, інклюзивного середовища та надання психолого-педагогічної підтримки учасникам освітнього процесу в умовах надзвичайних ситуацій, зокрема пов’язаних з воєнними діями на території України.

  17 жовтня 2023р. стартувала третя група педагогічних працівників закладів дошкільної освіти Кропивницької громади.
  Тренінги з педагогами проходитимуть за програмою «Психолого-педагогічна підтримка дітей, батьків, та педагогів в умовах надзвичайної ситуації» впродовж жовтня-листопада 2023року. Учасники будуть забезпечені необхідними навчально-методичними матеріалами.
  Навчання проводиться в онлайн режимі.
  Навчання проводить: Наталія Дудник тренер ВФ «Крок за кроком», психолог КУ "Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників Кропивницького міської ради"





понеділок, 16 жовтня 2023 р.

Аутотренінг та саморегуляція

 На базі КУ "МЦПРПП КМР" 16.10.2023року о 13:30 відбулася онлайн-консультація з теми: "Методики психологічного розвантаження педагогів: саморегуляція та аутотренінг", на якій були присутні педагогічні працівники закладів освіти.

   Педагоги дізналися, що таке аутогенне тренування. Оволодівали методами самонавіювання, вчилися впливати на себе за допомогою словесних формул. Виконували вправи для психоемоційного розвантаження організму.
   Ознайомилися з методикою АТ по І.Г.Шульцу, що досягти загального розслаблення можна за допомогою шести основних уявних вправ, кожне з яких направлено на певну область чи систему організму.
   Спробували в дії, антистресову релаксацію, яка допомагає розвантажити організм після стресу й оздоровити все тіло.
   Прослухали притчу про купця І отримали корисні рекомендації.
   Дійшли висновку, що щастя і успішність педагога багато в чому залежить від того, який сенс він вкладає у свою працю, як багато він працює над собою і чи знаходить він час для себе.




середа, 11 жовтня 2023 р.

СТАРТ групи №2

 ВФ «Крок за кроком» за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) реалізовує проєкт «Підтримка педагогів закладів дошкільної освіти та супровід дітей у надзвичайній ситуації», який сприяє широкому інформуванню педагогічних працівників закладів дошкільної освіти з питань, необхідних для створення, підтримки та розвитку здорового, безпечного, розвивального, інклюзивного середовища та надання психолого-педагогічної підтримки учасникам освітнього процесу в умовах надзвичайних ситуацій, зокрема пов’язаних з воєнними діями на території України.

  10 жовтня 2023р. стартувала друга група педагогічних працівників закладів дошкільної освіти Кропивницької громади.
  Тренінги з педагогами проходитимуть за програмою «Психолого-педагогічна підтримка дітей, батьків, та педагогів в умовах надзвичайної ситуації» впродовж жовтня-листопада 2023року. Учасники будуть забезпечені необхідними навчально-методичними матеріалами.
  Навчання проводиться в онлайн режимі.
Навчання проводить: тренер ВФ «Крок за кроком» Наталія Дудник, психолог КУ "Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників Кропивницького міської ради"


"Вуличний замір настроїв"

 До Всесвітнього дня ментального здоров’я ПриватБанк влаштував «вуличний замір настроїв» серед киян та гостей міста, аби нагадати про необхідність піклуватися про себе

📈
Кожен, хто проходив повз Фінансовий простір ПриватБанку на Майдані Незалежності, міг відповісти на п’ять простих запитань про свій емоційний стан. У результаті спонтанного опитування на інтерактивному стенді утворилася «павутинка», яка умовно відобразила сьогоднішній стан українців.
Турбота про себе має бути пріоритетом, особливо сьогодні, тож ПриватБанк вкотре долучається до програми «Ти як?» і докладає зусиль, аби нагадати про це українцям.
Раніше у застосунку Приват24 з’явилося посилання на сайт програми (howareu.com), який містить практичні поради, як тримати психологічну рівновагу у часи випробувань. Також кожен клієнт може додати на свої діджитал-картки спеціальні обкладинки «Ти як?», які слугуватимуть нагадуванням турбуватися про себе та близьких.
Бережіть себе 🫶🏼


вівторок, 10 жовтня 2023 р.

Всесвітній день ментального здоровя

    10 жовтня весь світ відзначає День ментального здоров'я. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини, та для підтримки людей з подібними захворюваннями. Цього року подія є особливо актуальною для України, адже багато людей, зараз як ніколи потребують емоційної чи психологічної підтримки.

   Окрім того, Всесвітній день ментального здоров’я спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.
Що ж таке ментальне здоров’я?
   Термін «mental health» часто перекладають як «психічне здоров’я», хоча він має дещо ширше значення і включає: емоційне, духовне і соціальне благополуччя. Якщо раніше термін «психічне здоров’я» пов’язувався з хворобами психіки, то тепер – це питання людини і світу. Наскільки людина може відчувати мир у собі і безпеку зовні.
   Для підтримки ментального здоров’я корисними будуть такі техніки, які сприяють емоційному та психологічному добробуту:
«Виявляти «тригери» Відстежувати події, слова, ситуації, які викликають сильні емоційні реакції. Слідкувати за собою, своїм станом, та зупинятися в момент, коли щось спричиняє емоційну реакцію і фіксувати, що саме ви́кликало її й чому. А надалі — пропрацьовувати тригери або уникати їх.
«Вимикати дратівливі сповіщення» Коли нам потрібна концентрація, ми можемо часто відвертатися на сигнали смартфона, і це не сприяє покращенню психологічного стану. Тому корисно хоча б на деякий час, коли потрібно зосередитись, вимкнути сповіщення, щоб сфокусуватись на важливому.
«Щоденник емоцій» Вести нотатник (в тому ж Notion або у звичайному блокноті), де ви можете ідентифікувати та фіксувати свої почуття та емоції протягом дня, описувати їх. Наприклад: «Зараз я відчуваю злість. Я злюсь тому, що…».
   Корисно ще вести щоденник досягнень та перемог. Усвідомлення своїх досягнень та навіть найменших перемог сприяє виділенню нейромедіаторів у нашому мозку, а їх брак може призводити до депресії чи інших порушень ментального здоров’я.


Онлайн-тренінг "Синдром вигорання"

    На базі КУ "МЦПРПП КМР" 09.10.23р. відбувся онлайн-тренінг з теми: "Синдром вигорання".

   «Професійне вигорання» педагога – це синдром фізичного та емоційного виснаження, який включає як розвиток негативної самооцінки й негативного ставлення до роботи, так і втрату розуміння та співчуття по відношенню до учнів та вихованців."
   Під час тренінгу педагоги дізналися, що відноситься до основних професійних стресорів педагогічної діяльності. Ознайомилися з компонентами та особистісними чинниками синдрому вигорання. Отримали методичні рекомендації, опрацювали корисні техніки і вправи.
   Синдром вигорання - це природний стан педагога, який повністю віддає себе роботі. І тому, важливо навчитися правильно розподіляти час, щоб запобігти вигоранню і зберегти своє здоровя. Згадайте формулу: 24= 8+8+8 (робота, сон, активний відпочинок).
Бережіть себе і будьте здорові!
Координатор заходу: Дудник Н.В. психолог КУ "МЦПРПП КМР"


ДНЗ №48 "Журавушка" чотириденний тренінг

 З 02.10-05.10.2023року на базі ДНЗ №48 "Журавушка" пройшов чотириденний тренінг з теми "Психолого-педагогічна підтримка дітей, батьків та педагогів в умовах надзвичайної ситуації" в рамках проєкту ВФ "Крок за кроком" за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ).

Мета тренінгу:. формування загальних та професійних компетентностей педагогічних працівників закладів дошкільної освіти, необхідних для створення, підтримки та розвитку здорового, безпечного, розвивального, інклюзивного освітнього середовища та надання психолого-педагогічної підтримки учасникам освітнього процесу в умовах надзвичайних ситуацій, зокрема пов'язаних з розгортанням воєнних дій на території України.
Педагогічні працівники опрацювали: 8 тем, практичні вправи та техніки, кейс-стаді з конкретними випадками і переглянули пізнавальні відео.
На тренінгу були використані такі вправи: "Геть з моєї спини", "Лимонад", "Стряхни це з себе", "Пиріг щастя" та ін.
Координатор проєкту: Дудник Н.В. психолог КУ "МЦПРПП КМР" та тренер ВФ "Крок за кроком".😀💐