Новини

   "Якщо зранку прокидаєшся нещасливим та не можеш впорядкувати власні думки та плани, не кажучи вже про якісь масштабні цілі у житті, мережа радить витратити кілька хвилин на "найпотужніший" ритуал

Він може все докорінно змінити, потрібно завести особистий щоденник та кожного дня записувати відповіді на 5 запитань: 

  1. За що я вдячний?
  2. Яке моє найважливіше завдання на сьогодні?
  3. Який найвизначніший момент в моєму житті стався вчора?
  4. Як я почуваюся зараз?
  5. Над чим я зараз працюю, що можу змінити на краще?".
 
22 січня 2024року проєкт"Психологічний копінг: долання складних життєвих ситуацій викликаних наслідками воєнних дій" запрошує Вас на консультацію з елементами тренінгу "Флешбек при ПТСР".
   Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) — це хронічне порушення психічного стану, що може розвинутися після травматичної події. Близько 8% чоловіків та 20% жінок, що пережили травматичні події, мають ПТСР. Якщо нічого не робити, це може закінчитися руйнацією стосунків, роботи, здоров’я чи навіть життя. ПТСР можна подолати чи навчитися ним керувати.

Наталія Дудник запрошує Вас на заплановану конференцію: Zoom 
 22.01.2024 року о 14:00.
https://us04web.zoom.us/j/74133057111?pwd=gPpq4IuJvblPiVq7zYKiRISOk8v54J.1 
Ідентифікатор конференції: 741 3305 7111
Код доступу: 7ss8Rr

10 жовтня весь світ відзначає День ментального здоров'я. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини, та для підтримки людей з подібними захворюваннями. Цього року подія є особливо актуальною для України, адже багато людей, зараз як ніколи потребують емоційної чи психологічної підтримки.
   Окрім того, Всесвітній день ментального здоров’я спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.
Що ж таке ментальне здоров’я?
   Термін «mental health» часто перекладають як «психічне здоров’я», хоча він має дещо ширше значення і включає: емоційне, духовне і соціальне благополуччя. Якщо раніше термін «психічне здоров’я» пов’язувався з хворобами психіки, то тепер – це питання людини і світу. Наскільки людина може відчувати мир у собі і безпеку зовні.
   Для підтримки ментального здоров’я корисними будуть такі техніки, які сприяють емоційному та психологічному добробуту:
   «Виявляти «тригери» Відстежувати події, слова, ситуації, які викликають сильні емоційні реакції. Слідкувати за собою, своїм станом, та зупинятися в момент, коли щось спричиняє емоційну реакцію і фіксувати, що саме ви́кликало її й чому. А надалі — пропрацьовувати тригери або уникати їх.
   «Вимикати дратівливі сповіщення» Коли нам потрібна концентрація, ми можемо часто відвертатися на сигнали смартфона, і це не сприяє покращенню психологічного стану. Тому корисно хоча б на деякий час, коли потрібно зосередитись, вимкнути сповіщення, щоб сфокусуватись на важливому.
   «Щоденник емоцій» Вести нотатник (в тому ж Notion або у звичайному блокноті), де ви можете ідентифікувати та фіксувати свої почуття та емоції протягом дня, описувати їх. Наприклад: «Зараз я відчуваю злість. Я злюсь тому, що…».
   Корисно ще вести щоденник досягнень та перемог. Усвідомлення своїх досягнень та навіть найменших перемог сприяє виділенню нейромедіаторів у нашому мозку, а їх брак може призводити до депресії чи інших порушень ментального здоров’я.

10.04.2023року о 13:30 для педагогічних працівників була проведена онлайн-консультація "Баланс роботи і особистого життя"


27.02.2023року о 14:00 для педагогічних працівників, які працюють з дітьми  ООП, була проведена онлайн-консультація "Прийоми та засоби збереження психічного здоровя дітей в умовах війни"



31.01.2023року о 10:50 відповідно запиту закладу освіти була проведена онлайн-консультація до тижня Ментального здоровя: "Ментальне здоровя, як стан благополуччя"

17.11.2022р. о 15:00  відповідно до запитів педагогічних працівників та з метою надання якісної  психологічної підтримки, комунальною установою «Міський центр професійного розвитку  педагогічних працівників Кропивницької міської ради»  проведена онлайн - консультація з теми 

«Попередження виснаження педагогів та відновлення ресурсу під час дистанційного навчання».

   Під час заходу, психолог КУ «МЦПРПП КМР» Наталія Дудник, запропонувала виконати ряд вправ, які  допоможуть покращити  емоційний  стан, знизити напругу та тривожність. Педагогам також були запропоновані  поради для профілактики виснаження та відновлення власних ресурсів. Акцент було зроблено на  збереження  психічного здоров’я педагогів, що є наразі, надважливим.

КОНСУЛЬТПУНКТ "ПСИХОЛОГІЧНИЙ КОПІНГ" продовжує працювати для Вас

14.11.2022р. о 13:00 була проведена онлійн-консультація "Психологічна безпека дошкільників" (відеоматеріал)


"Як зберегти особисті кордони при спілкуванні з друзями та рідними?"

   Дуже часто буває так, що ми зовсім не маємо часу на спілкування, а от нашим друзям та рідним , раптом дуже потрібно поговорити. Про що? Немає різниці, просто поговорити, бо у них є вільний час. Що робити? 
   За допомогою  "нехитрих" фраз, це буде не важко зробити.
Отже,
- "Я передзвоню, але зможу розмовляти хвилин 20 не більше"
- "Я почуваюся недобре обговорюючи інших"
- "Можеш перестати насміхатися над моїми помилками?"
- "Дякую, що готова(в) вислухати, але мені некомфортно говорити"
- "Навіть коли ми не згодні один з одним, давай говорити поважаючи один одного?"
- "Дякую за запрошення, але я хочу побути наодинці із собою".

"Як швидко "загасити" напад тривожності"


            
Чотири кроки ефективності:  як не розкиснути під час війни


Семінар "Зберігання стійкості під час інформаційної війни"

Навчання Ed Way "Щоденний простір стійкості"

   Канал створено для психологічної підтримки педагогічних працівників. 
   Напружений ритм роботи, перевантаження, конфліктні ситуації та взаємодія з різними людьми - усе це виснажує внутрішні ресурси педагога. У цій шаленій круговерті справ педагогу зазвичай бракує і часу, і сил, аби потурбуватися про власне здоров’я і психічну рівновагу.
   Як же зберегти якість свого життя особливо зараз, в цей непростий для всіх нас час?
   В цьому Вам допоможе мій Youtube канал "Психологічна скарбничка". Я впевнена, що інформація та відео вправи, стануть Вам у пригоді і допоможуть краще подбати про себе.        Бережіть себе і будьте здорові.

"Як діяти дорослим, коли поруч дитини з 

РАС відбуваються бойові дії?"

Як навчити себе та дітей керувати емоціями під час війни – вправи та практичні поради


 07.04.2022р. відбувся вебінар на тему:

 "Формування стресостійкості. Психологічні техніки самодопомоги в умовах війни".

 Індивідуальне навчання в Україні стає популярнішим? 

 


    Швидко промайнуло літо, і ось ми знову з вами зустрічаємось. З новим навчальним роком вас, шановні колеги! Що насамперед хочеться вам побажати? Миру на серці, на землі і спокою. Міцного здоровя. Особистого щастя. Достатку та благополуччя.

     Бережіть себе, піклуйтеся про себе, любіть себе. Даріть тепло свого серця оточуючим, частіше посміхайтеся. Будьте щасливі!

     Коли людина щаслива, задоволена, здорова:  вона не гнівається, не кричить, не ображається, не свариться. Поруч з такою людиною приємно знаходитись. Поспілкувавшись з такою людиною і сам стаєшь: добрішим, лагіднішим, життєрадіснішим. 

   Бажаю Вам усього найкращого!

Кінець навчального року, як краще відпочити?            

 Бути дбайливим та уважним до себе — майже обов’язок вчителя. Адже його робочий інструмент — не дошка з крейдою, не ноутбук, а він сам.



Педагогічні засоби відновлення й активний відпочинок

Найголовніше значення серед відновних засобів належить педагогічним засобам відновлення. Саме вони є найбільш природними і найефективнішими засобами, оскільки скеровані безпосередньо на основні процеси, які визначають працездатність - процеси втоми і відновлення. Створюючи умови для оптимального, найбільш сприятливого стомлення, вони тим самим повною мірою реалізують його дію як стимулятора відновних процесів. За допомогою педагогічних засобів вдається реалізувати ще один механізм функціонального відновлення, пов'язаний з реалізацією феномену активного відпочинку. Варто мати на увазі, що цей вид відпочинку може здійснюватися не тільки у явній формі (наприклад, коли стомлені м'язи відпочивають, у той час як працюють інші м'язи), а й у формі тренувальних занять, якщо у цих заняттях чергуються різні за характером фізичні навантаження.

До суто педагогічних засобів відновлення працездатності належать раціональне поєднання та послідовність навантажень і застосування відпочинку щоразу, коли в ньому виникає потреба і продовження навантаження може призвести до перевтомлення, варіативність тренувальних засобів, поєднання специфічних і неспецифічних засобів фізичної підготовки, статичних та динамічних зусиль, уведення в заняття елементів гри, а також вправ для розслаблення м'язів, застосування спеціальної розминки і подовженої заключної частини занять.

Активний відпочинок має діапазон застосування, який значно виходить за межі фізичного тренування і спорту. Фахівці використовують його для стимуляції працездатності в умовах будь-яких занять фізичними вправами, а також в умовах праці та навчання. Будь-яка одноманітна тривала робота потребує процедур активного відпочинку як обов'язкової умови раціональної діяльності людини. Найефективнішим методом активного відпочинку є застосування за перших ознак втоми (не тоді, коли вона значна!) фізичних вправ для м'язів, які не беруть участі в роботі. Якщо робота не пов'язана з істотною м'язовою діяльністю (наприклад, розумова праця), то як активний відпочинок можна використати загально-розвиваючі вправи або переключення на інший вид роботи. Найбільш цінний оздоровчий результат застосування активного відпочинку проявляється у так званому ефекті гасіння реакцій кровообігу і дихання, спричинених попередньою роботою, тобто у терміновій економізації цих реакцій, що означає істотне полегшення функціонального стану стомленого організму. Вплив активного відпочинку можна розуміти як своєрідне антинавантаження, коли на відміну від тренувальних занять застосовувані вправи полегшують діяльність організму.

Щоб досягти найбільшого оздоровчого результату, використовуючи активний відпочинок, треба керуватися такими правилами:

1. Зважати на топографію застосовуваних фізичних вправ, залучаючи до діяльності не тільки м'язи, які не беруть участі в роботі, а й такі, котрі є симетричними до стомлених.

2. Забезпечити оптимальну інтенсивність активуючої діяльності. Цю інтенсивність доцільно визначати за ЧСС. Процедура активного відпочинку, використана у процесі роботи або навчання, якщо її взяти окремо, повинна призводити до зростання ЧСС не більш як на 35-40 % від вихідного рівня за умов фізичної праці і не більш як на 40-50 % - за умов розумової праці для молодих осіб і відповідно 25-30 % і 30-40 % - для людей літнього віку. За умов фізичного тренування орієнтиром є ЧСС під час фізичного навантаження: активний відпочинок, якщо він дійсно стимулює відновлення працездатності, повинен прискорювати реституцію пульсу більше, ніж пасивний відпочинок.

3. Надавати перевагу використанню в процедурах активного відпочинку інформаційно насичених, тобто збагачених руховими переключеннями, фізичних вправ.

+4. У видах спорту, яким притаманна однобічність м'язових зусиль (фехтування, теніс, каное тощо), як обов'язковий елемент тренувальних занять треба включати активний відпочинок у формі так званих дзеркально виконуваних вправ. Такі вправи забезпечують профілактику можливих порушень морфофункціонального стану організму внаслідок дисгармонійних тренувальних навантажень.

Найбільшу оздоровчу ефективність активний відпочинок виявляє у разі застосування його в коротких перервах між навантаженнями. Що менша тривалість перерви, то відносно більша результативність активного відпочинку. Це дозволяє використовувати такий вид відпочинку в умовах будь-якої праці або тренування.

                          "Коронакриза і особистість"

  10 дивних фобій, про які ви  могли навіть не здогадуватися





                                       13 січня 2021р.

Онлайн-консультація: "Змішане (дистанційне) навчання для "цифрового" покоління".



Локдаун

Що таке локдаун?

Локдаун – це жорстка форма карантину, що обмежує вільне пересування територією країни та свободу дій у межах певної зони. За такої системи обмежувальних заходів нормально функціонують лише організації, що забезпечують основні потреби громадян, та об'єкти критичної інфраструктури.


18 грудня 2020р.

Онлайн-заняття з елементами тренінгу "Жити в злагоді з собою" (зняття психологічного напруження та адекватне реагування на ситуацію)

16 грудня 2020р.

            Онлайн-консультація з елементами тренінгу 

"Особистісне зростання"


  
 24 листопада 2020р.

Онлайн-дискусія з педагогічними працівниками, рідні яких знаходяться в зоні воєнних дій

 "Війна - це тільки початок"

 Хочеш прожити на 10 років довше – будь оптимістом, радять українські психологи. На їхню думку, позитивне мислення і відсутність стресів здатні подовжити життя.

Рукавички - трохи хлібних крихт і голуби, як небагато треба, щоб підняти собі настрій. Сім'я Меньшикових на березі київського озера Тельбін насолоджується спілкуванням один з одним. За словами глави сімейства, Євгенія Меньшикова, він заради дітей прокидається, заради дітей живе і існує.

А ось іншій мешканці Києва Тетяні Биковій щастя дарують не тільки діти і внуки, а й пес Річард. За її словами, собака завжди відчуває, коли вона себе погано почуває і в такі моменти міцно притискається – дає заряд бадьорості і знеболює.

Не так важливо, що робить вас щасливим, головне, що відчуваєте радість і оптимізм.

"Багато психологів на заході пишуть про те, що оптимісти живуть довше песимістів, на жаль, ми культивуємо в собі песимізм", – розповідає директор Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова.

Негативне мислення – причина дратівливості і нервозності. Годі й казати, скільки недуг розвивається при такому способі життя: серцеві хвороби, проблеми з травленням, безсоння, алкоголізм, психози і стреси.

Психолог Богдана Валiгура каже, що якщо ви перебуваєте в тривалому стресі ризик того, що ви захворієте ГРВІ, або іншими захворюваннями дуже високий. Оскільки у вашому організмі всі сили йдуть на боротьбу з цим стресом.

Як подовжити життя на 10 років за допомогою позитивного мислення
Як подовжити життя на 10 років за допомогою позитивного мислення
Фото: Depositphotos

Психологи радять виписати на папері, що викликає у вас стрес – токсичні люди або ненависна робота і як можна швидше прибрати це зі свого життя.

Щасливі і оптимістично налаштовані люди живуть в середньому на 10 років довше, кажуть психологи і радять ділитися гарним настроєм з іншим.

    Що таке особистий простір?


 Збереження психічного здоровя 

під час карантину 

Карантин і соціальна дистанція – загальноприйняті кроки в усьому світі, направлені на подолання спалаху коронавірусу. Медичні експерти переконують у необхідності ізоляції, але вона має і свої негативні сторони, які безпосередньо впливають на психічне здоров’я.
Нещодавні дослідження науковців, опубліковані в британському медичному журналі «The Lancet», вказують на те, що карантин негативно впливає на психічне здоров’я більшості людей. Прояви можуть бути різні: тривога, порушення сну, порушення апетиту, режиму харчування, апатія, немотивована агресія та гнів, можлива депресія та ПТСР (посттравматичний стресовий розлад), загострення хронічних хвороб.
Стресовими факторами в даному випадку виступають порушення сталих комунікативних зв’язків, порушення звичного режиму життя, страх бути зараженим, фрустрація, нудьга, недостатнє володіння інформацією (або її відсутність), фінансові втрати тощо.
Визнаючи наявність даної проблеми, Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила вказівки щодо того, як вберегти своє психічне здоров’я під час карантину.
1. Дозвольте собі відпочити! Виспіться, поваляйтеся до схочу під ковдрою, а вже потім плануйте свою подальшу карантинну ізоляцію.
2. Пам’ятайте про фізичний стан організму! Важливо знайти спосіб знімати емоційну напругу і забезпечити собі здоровий сон. В іншому випадку з'явиться схильність до переїдання або хаотичного харчування, що негативно відгукнеться на загальному самопочутті. 
3. Якщо для вас дуже важливо продуктивно проводити свій час, розробіть свій особистий розпорядок дня, який би включав різні види діяльності. Це дозволить уникнути фрустрації потреб та відчуття марно втраченого часу.
4. Уникайте синдрому емоційного вигорання, для цього правильно розплануйте режим роботи і відпочинку. При активній розумовій діяльності необхідно щогодини надавати своєму організму 10 хвилин розвантаження.   
5. Залишайтеся на зв’язку (особливо це стосується екстравертів, для яких спілкування – невід’ємна частина повноцінного життя). Максимально використовуйте сучасні технології та спілкуйтеся в онлайн режимі з друзями, рідними та колегами.
6. Не переповнюйте своє життя мас-медіа (засобами масової інформації). Обмежте себе у перегляді новин, які спричиняють виникнення масової паніки. Приділіть краще цей час саморозвитку!
7. Зосередьтесь на позитиві. Займайтесь діяльністю, яка приносить задоволення. Пам'ятайте, карантин тимчасовий, врешті решт життя повернеться в своє звичне русло!     
Дбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких. І будьте здорові!



Немає коментарів:

Дописати коментар