понеділок, 29 квітня 2024 р.

Резильєнтність, як здатність відновлюватись

 

29.04.2024 року на базі КУ "МЦПРПП КМР" була проведена онлайн-дискусія з елементами тренінгу з теми "Резильєнтність, як здатність відновлюватись" для педагогічних працівників закладів освіти.


   Під час дискусії, розглянули такі питання:

-        Резильєнтність – це…

-        Чинники, що впливають на здатність людини відновлюватись?

-        Що включає в себе менеджмент енергії?

-        Способи підвищення резильєнтності?

   Присутні були ознайомлені з першою та другою лінією відновлення. Розібрали резильєнтність під час війни через модель марафону, який передбачає режим «економної їзди», коли рухаєшся трохи повільніше, ніж зазвичай. Визначали свій власний темп та отримали «Алгоритм марафону «Відновлення».

   Розібрали, що бути стійким – це не означає не мати труднощів чи страждань. Насправді, шлях до стійкості – це шлях розвитку та самовивчення.

   І головне, кожен для себе знайшов свій РЕЦЕПТ ВІДНОВЛЕННЯ.

Матеріали: https://docs.google.com/presentation/d/1S880h6ZMTfX65ee22x3p-UNjE-QuHK2W/edit?usp=sharing&ouid=103259314513491961796&rtpof=true&sd=true

https://psiholog-star.blogspot.com/

понеділок, 15 квітня 2024 р.

"Психологічний супровід осіб, які мають статус ВПО"

 

15.04.2024 року на базі КУ "МЦПРПП КМР" була проведена онлайн-консультація в рамках проєкту «Психологічний копінг: долання складних життєвих ситуацій викликаних наслідками воєнних дій»  з теми "Психологічний супровід осіб, які мають статус ВПО" для педагогічних працівників закладів освіти.

   Під час зустрічі, розібралися, що внутрішньо переміщеною є особа, яка залишила або покинула своє місце проживання через негативні наслідки збройного конфлікту, тимчасової окупації, проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру. І таке переміщення відбувається в межах України. Тобто люди зі статусом ВПО — не біженці. 

   А  головною метою психологічної допомоги в екстремальних ситуаціях – є збереження фізичного та психічного здоров’я  учасників цих подій, і повернення людини до активного існування в реаліях сьогоднішнього дня, формування у неї позитивного ставлення до психологічної допомоги.

   Під час консультації були опрацьовані такі стабілізаційні техніки, як «Антистресове дихання», «Інтелектуальне заземлення», «Безпечне місце», «Мої речі».


   Підтвердили, що однією з найбільш результативних форм психологічної допомоги в кризових ситуаціях є арт-терапія. Цей метод дозволяє експериментувати з почуттями, досліджувати і виражати їх на символічному рівні. Згадали вправи: «Малюнок в кілька рук», «Акварельна монотипія», «Розірвання паперу», «Веселка» та ін.

   Зробили висновок, що головне вчитися самім і вчити дітей методам самодопомоги, які дозволять впоратися з конфліктами, проблемами і життєвими труднощами. В результаті  з’явиться почуття захищеності, відбудеться розкриття внутрішнього і зовнішнього світу, осмислення пережитого і моделювання майбутнього.

Координатор заходу: Дудник Н.В.