вівторок, 23 січня 2024 р.

Ти як?

 Гра — перевірений спосіб здолати страх темряви, який водночас є віковою нормою, проявом розвитку фантазійної сфери і наслідком стресу у дитини

Психологиня Світлана Ройз завітала на інтерв’ю до Kateryna Bulavinova, експертки UNICEF Ukraine, та розповіла, як підтримати дитину і перетворити темряву на квест.


понеділок, 22 січня 2024 р.

"Флешбек при ПТСР"

  22.01.2024року була проведена на базі КУ "МЦПРПП КМР"  онлайн-консультація з елементами тренінгу "Флешбек при ПТСР".


      З початком повномасштабної війни в Україні почали все більше говорити про ПТСР. Стосується це як військових, які постійно ризикують життям, так і цивільних, які пережили й переживають окупацію, обстріли та інші складові війни. Та чи можна запобігти ПТСР? Як він виникає і чому важливо розуміти ці процеси?


пʼятниця, 19 січня 2024 р.

Ти як?

 Тривожність і відчуття напруги в тілі — основні наслідки тривалого стресу, згідно з останнім дослідженням Gradus Research за жовтень 2023 року. Ці симптоми — вагома причина звернутися до спеціаліста або свого сімейного лікаря, який пройшов навчання за програмою ВООЗ mhGAP і тепер може надавати підтримку з ментального здоров’я.

Якщо ваш сімейний лікар ще не проходив навчання за програмою mhGAP, ви все одно можете до нього звернутися та попросити знайти в системі фахівця, який зможе допомогти.
Якщо ж у вас немає сімейного лікаря, ви можете знайти його у своєму регіоні просто зараз:
💻 скористайтеся онлайн-мапою на сайті НСЗУ
☎️ або зателефонуйте 16-77


"Флешбек при ПТСР"

    22.січня 2024року проєкт"Психологічний копінг: долання складних життєвих ситуацій викликаних наслідками воєнних дій" запрошує Вас на консультацію з елементами тренінгу "Флешбек при ПТСР".


Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) — це хронічне порушення психічного стану, що може розвинутися після травматичної події. Близько 8% чоловіків та 20% жінок, що пережили травматичні події, мають ПТСР. Якщо нічого не робити, це може закінчитися руйнацією стосунків, роботи, здоров’я чи навіть життя. ПТСР можна подолати чи навчитися ним керувати.

Наталія Дудник запрошує Вас на заплановану конференцію: Zoom 
 22.01.2024 року о 14:00.
https://us04web.zoom.us/j/74133057111?pwd=gPpq4IuJvblPiVq7zYKiRISOk8v54J.1 
Ідентифікатор конференції: 741 3305 7111
Код доступу: 7ss8Rr


"Емоційне вигорання педагогів в умовах війни та повоєнний період"



   Презентую Вашій увазі, зібраний мною матеріал, а саме методичні рекомендації «Емоційне вигорання педагогів в умовах війни та повоєнного періоду» для практичних психологів та педагогічних працівників.

   Чому саме цю тему обрала?

    Тому, що надання психологічної допомоги педагогу, особливо в умовах воєнного стану,  залишається одним з найменш розроблених напрямів психологічної служби, хоча відомо, що саме педагогічні працівники, як представники професій категорії «людина-людина» знаходяться у «зоні ризику» виникнення емоційного вигорання і потребують допомоги. На мою думку, представлені методичні рекомендації, дозволять певною мірою виправити ситуацію та поповнять арсенал практичного психолога засобами діагностики та регуляції негативних емоційних станів педагога. До речі, всі матеріали (теоретичні та практичні)в повному обсязі, зібрані в цій методичці.