Страницы

середа, 9 березня 2022 р.

Синдром фантомної сирени

  "Я чую сирени, а їх немає: що таке синдром фантомної сирени?".



   Війна та хронічний стрес мають сильний вплив на нашу психіку. Після перших сирен багато українців тепер дослухаються до кожного звуку. Що робити, коли довкола тиша, а ви чуєте сирени?

   Синдром фантомної сирени - це стан, коли людина чує звуки сирени, хоча їх насправді немає.

   ЧИ це нормально?

   Так, абсолютно. Поява цього синдрому є цілком природною реакцією нашої психіки на хронічний стрес. Головна задача - мінімізувати симптоми, щоб бути в ресурсі та мати змогу ухвалювати швидкі рішення та діяти ефективно.

   ЩО я маю робити?

   Повернутися до реальності. Зосередьте свою увагу на маленьких діях, які допоможуть відчути реальність і світ навколо себе та зрозуміти, що звуку сирен немає. Наприклад, можна поговорити з людиною, яка знаходиться поруч із вами, або доторкнутися до свого тіла. Також може допомогти порахувати пердмети в кімнаті або вмити обличчя та руки холодною водою. Такі дії допомагають нам повернутися в реальність через тіло.

   Закрити базові потреби.  У час постійного стресу та загрози життю - це може бути складною задачею. Однак, якщо у вас є можливість, спробуйте трохи поспати, поїсти теплої їжі або випити чаю, обійняти тих, хто поруч. Також може допомогти година без новин і телефона (заздалегідь попросіть близьких зателефонувати вам у разі тривоги).

   Розробити план для екстрених ситуацій. Поговоріть зі своїми близькими, друзями, сусідами. Складіть чіткий план, хто що робитиме в разі екстрених ситуацій (зробіть чергування, покладіть найнеобхідніші речі в тих місцях, де їх буде легко знайти, підготуйте одяг).

   Наша психіка впорається, якщо ми хоч трохи закриватимемо наші базові потреби й будемо мінімізувати симптоми.

Немає коментарів:

Дописати коментар