Страницы

четвер, 20 липня 2023 р.

Вебінар "Робота з тілом, як здобуття внутрішніх ресурсів"

  20 липня 2023 року о 13:00 в рамках швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»  відбувся  вебінар з теми: «Робота з тілом як здобуття внутрішніх ресурсів», в якому я прийняла участь. Захід  проходив в межах ініціативи «Стаємо сильнішими разом».

На вебінарі  обговорювали:

-         як стрес впливає на тіло та фізичне самопочуття людини;

-        чому піклування про себе повинно починатися саме з підтримки тілесного стану;

-         як допомогти тілу, аби тіло краще допомагало людині долати стрес;

-         перші кроки піклування про фізичний стан у стресі;

-         знаходимо радість в тілі – повертаємо радість і надію для психіки!

"Реакції на стрес біологічно вбудовані в нашому тілі. Стратегії: Бий, Біжи, Завмри є автоматичними. Вони допомагають реагувати на загрозу. Ці реакції надають нам енергію для боротьби чи бігства, аби подолати ворога чи  врятуватись від небезпеки. 

Проблеми виникають,  коли стресова ситуація чи подія відбувається занадто довго, настільки, що стрес може стати хронічним. Дія хронічного стресу  негативно впливає на психічний і фізичний стан людини  і може призводити до загального виснаження".



понеділок, 17 липня 2023 р.

Стартував спеціальний сезон подкасту "Простими словами"

 На The Village Україна cтартував спеціальний сезон подкасту «Простими словами» про здоровʼя під час війни, і героїнею першого епізоду стала Олена Зеленська.

У розмові з журналістом Марком Лівіним та психологинею Софією Терлез перша леді розповіла, як їй вдається справлятися з емоційними навантаженнями, що змушує триматися і які цілі Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
🎧 Повний випуск подкасту вже є на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Soundcloud та YouTube.



Всеукраїнська програма ментального здоров’я "Ти як?"

 Вправа "Камінчик"

"Уявіть, що застаєте грозу високо на дереві. Краще злізти на землю та перечекати негоду в безпеці. Гроза може повертатися знову й знову, от тільки ви вже знатимете, що робити.
Так само варто працювати зі стресом. Жодна вправа не прожене з голови поганих думок назавжди — коли щодня є причини для тривоги, мозок не зможе її уникати. Натомість вправи допоможуть знизити рівень напруги, заспокоїтися, розвантажити голову у конкретний момент.
Коли відчуваєте, що ваше тіло захоплює напруга, спробуйте просту аудіовправу, яку можна робити будь-де. Лише кілька хвилин для себе допоможуть видихнути і повернутися до своїх справ".